icea_sertifikasiOrganik sertifikalı kozmetik ürünler:
Yönetmelik ve onaylı listelerde belirtilmiş yasaklanmış maddeler içermezler
GMO’ lar içermezler
Üretim sırasında böcek ilacı, hormon kullanılmaz
Son ürün testinde hayvanlar kullanılmaz
İonize radyasyon olmadan işlenirler
Organik sertifikalı bitkisel girdilerle formüle edilirler.
Organicare alanında organik sertifika alan ilk Türk ürünüdür. ICEA (Etik ve Çevresel sertifikasyon Enstitüsü) www.icea.info tarafından gereken tüm kontroller yapılarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

http://www.icea.info/Aree/Servizionline/Ricercaaziendeeprodotti/tabid/208/Default.aspx sayfasında ürün adına Organicare yazarak sertifikasyon bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sertifikamızı indirmek için tıklayınız »

ICEA bir grup üreticiyle birlikte, bir Çevre-Dostu Kozmetikler Standardı hazırladı.

Bu ilk grup akademi ve bilim dünyasının yetkili otoritelerinin katılımıyla (Ferrara Üniversitesi Kozmotoloji Okulu, Bologna Üniversitesi Farmakoloji Bölümü) AIAB tarafından koordine edilen bir teknik çalışma yürüttü.

ICEA kozmetik sektöründe organik ürünler ile ilgili düzenlemeler yaparak sadece sertifikasyonla ilgili taraflar değil aynı zamanda yan ürünler ve pazarlama operatörleri ve tüketici birlikleri tarafından onaylanmış ayrıntılı bir standart hazırladı.

Bu standardı hazırlamak için, diğer Avrupa ülkelerinde zaten başarıyla uygulanmakta olan kurallar ve yönetmelikler referans alındı. Bu standart, sektörü düzenleyen ve “çevre-dostu ” diye adlandırdığımız vücut-bakım ürünlerini daha açık tanımlayan bazı temel kuralların önemli noktalarını periyodik olarak gözden geçirmektedir.

ICEA tarafından düzenlenen sertifikasyon, tüketicilerin düşük çevresel etkiye sahip ve üzerinde açık, doğru ve ayrıntılı bilgiler olan güvenli vücut-bakım ürünlerini seçmelerine olanak sağlar.