Organicum’a Hoş Geldiniz

25 yıldan fazla süredir doğal terapiler alanında yürüttüğü çalışmalarla organik bakım ürünlerinde ilklere imza atan Işık Terapi, organik bazlı saç ürünlerini Organicum markası ile Türkiye’de ilk defa sertifikalı organik hidrosollü (taze hasat bitki özsuları ve esansiyel yağları) bakım serisini çevreye duyarlı ve bakımına özen gösteren tüketiciler ile buluşturdu.

ICEA (Etik ve Çevresel Sertifikasyon Enstitüsü), Anadolu Üniversitesi ve yurtdışında agredite laboratuvarlarında yürütülen ARGE çalışmaları ve testlerle ürünlerin anti-alerjen etkileri, stabiliteleri ve terapötik etkileri onaylandı.

Işık Terapi, Organicare Baby markası ile uzun süren ARGE çalışmaları sonrasında üretilen ve uluslararası sertifikasyon firması ICEA tarafından %100 organik sertifikasına sahip ilk Türk bebek ürünlerinde bir ilke imza attı.

2010 yılında eczane raflarında yerini alan Organicum Sun güneş koruyucu gamı, organik anti- alerjen içerikleri ve yeni nesil formülleriyle hassas ciltli çocuk ve yetişkinlerin güvenle kullanabileceği ürünler olarak formüle edildi.

Paraben, Boyar madde, Sentetik ekstrakt, SLS, SLES, EDTA, Lanolin, Parafin (Mineral Oil, Petrolatum), Hayvansal Yağlar ve Silikon hiçbir ürünümüzde yer almaz. Ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. (cruelty free product).

Gelecek nesillere ve çevreye verebileceğimiz en güzel armağan organik yağlar ve özler ile formüle edilen, yasaklı, toksik maddeler içermeyen ürünler olacaktır.

This post is also available in: İngilizce