İçerdiği tümü organik lavanta, kekik, biberiye yağları ve özleri cilt dokusundaki sivilce, akne, siyah noktaları gözenekleri kapatmadan derinlemesine temizler ve onarır

Daha Fazla Detay

Yağlı Ciltlere Bakım Sabunu
“Sivilce ve Aknelere Karşı”
Yağlı ciltler için özel olarak formüle edilen bu sabun, kükürt içermez. Organik özlerin antiseptik etkisiyle cilde zararlı mikroorganizmaların yerleşmesini önler.
İçerdiği tümü organik lavanta, kekik, biberiye yağları ve özleri cilt dokusundaki sivilce, akne ve siyah noktaları gözenekleri kapatmadan derinlemesine temizler ve onarır.
Cildin yağ dengesini ayarlar. Kremsi dokusunu oluşturan tümü organik zeytinyağı, üzüm ve kaysı çekirdeği yağları cildi kurutmadan ve kalıntı bırakmadan yeniler ve canlandırır.
Kaliteli bir sabun yapımında dikkat edilecek en önemli husus saponifikasyon sırasında açığa çıkan gliserinin hiçbir hayvansal madde içermemesidir. Bu yüzden tüm Organicum sabunlarda organik bitkisel yağlar ve hammaddeler kullanılmaktadır.
İkinci önemli konu ise sabunun ciltte kurumaya yol açmaması için tüm organik yağların doğru oranlarda kullanılmalarıdır. Köpüğün tam etkili ve kremsi olması amacıyla Organicum sabun formülündeki yağ oranları en yüksek seviyededir.
Sabunlarımızda jöleleştirici ajanlar kullanılmaz.
Hayvansal hiçbir hammadde içermez. Günlük ve sık kullanıma uygundur.
Ilık su ile köpürterek cilde uygulanır. Bol ılık su ile durulanır.